החרדים מתגייסים למסלולי לחימה

החרדים מתגייסים למסלולי לחימה

כמאה צעירים חרדים, שבחרו שלא לדחות את שירותם במסגרת הסדר 'תורתו אומנותו' התייצבו השבוע בבקו"ם לאחר הכשרות פיזיות ומנטליות לשירות הצבאי שהתקיימו בחודשים האחרונים על ידי ארגון שח"ר.

סדרת ההכנה לשירות כללה הרצאות על אופי השירות, סדנאות עבודת צוות ומנהיגות, ומגוון רחב של אימונים מאתגרים הכוללים אימוני קרב מגע צה"לי, כושר קרבי, הקפצות לילה, שדאות, מסע אלונקות וסיורי שטח.

סגל ההדרכה הורכב ממדריכים בעלי רקע צבאי מצטיין, לוחמים לשעבר ביחידות מובחרות ויחידות שדה. המאמנים הביעו התרשמות רבה מההצלחה והעמידה באתגרי המשימות, וציינו לשבח את רמת הכישורים הפיזיים והמנטליים הגבוהה של המועמדים לשירות.

בצה"ל רואים חשיבות רבה בהכנות לקליטת המשרתים ומברכים על התהליכים. קצינים ומפקדים שהשתתפו בימי ההכנה לשירות הציגו בפני הנערים את מבנה הפלוגות, תהליכי הטירונות וההכשרה, אופי וצביון השירות הקרבי המשלב בין דרישה לעמידה ברמה מקצועית ומבצעית גבוהה לבין שמירה על תנאים תורניים ואורח חיים חרדי.

מפקד פלוגת תומר סרן אור מעטוק, שצפוי לפקד על המתגייסים החרדיים, סיפר להם על היסטוריית הקמת הפלוגה ע"י מי ששימש אז מח"ט גבעתי עופר וינטר, ועל נכונות החטיבה להעמיד עבור המתגייסים את סגל הפיקוד הטוב ביותר. "תומר הוכיחה כי הלוחמים החרדים לא נופלים ברמתם משאר הלוחמים בצה"ל והדברים באים לידי ביטוי, בין היתר, בכמות הגבוהה של היוצאים לפיקוד ולקצונה", אמר מפקד הפלוגה.

מפקד פלוגת חץ, סרן אלדד שמואל, אופנוע אף הוא אל השטח אמר, כי חטיבת הצנחנים, שלה היסטוריה רבה, עוד מימי מלחמת העצמאות ולחמה בכל מלחמות ישראל, מקבלת בזרועות פתוחות את פלוגת חץ ואת המשרתים החרדים. "יש נכונות רבה מאוד בכל רמות הפיקוד, אנו נעשה הכול עבור מי שחדור מוטיבציה לשירות והחטיבה מעמידה במהלך הטירונות את כל הכלים על מנת לעבור את ההכשרה בהצלחה", אמר סרן אלדד שמואל למתגייסים.

לראשונה, בסיום ימי ההכנה, חולקו לנערים תווי רכישה לביגוד וציוד ספורט אשר ישמשו אותם לקראת הגיוס ובמהלך השירות הצבאי. משח"ר נמסר כי הארגון רואה צורך לספק עבור הנערים את התשתית החיונית לתנאים האלמנטריים הנדרשים.

בארגון שח"ר - שילוב חרדים, המלווה, בין היתר, את המסלולים החרדים בחטיבת גבעתי ובחטיבת הצנחנים מיום הקמתם, מציינים בסיפוק רב למעלה משלוש שנים של פעילות ההכנה לשירות, במהלכן השתתפו למעלה משמונה מאות בני נוער בתכניות חינוך וליווי פרט, כאשר רק לאחרונה הוקמו שבע קבוצות נוער איכותיות ברחבי הארץ של מיועדים לגיוס במחזור הבא, וכבר עתה מתקיימות פעילויות שדה, קורסי הדרכה ושטח, הכשרה והכנה מלאה לנערים החרדיים, כדי להביאם למועד הגיוס כשהם ברמה שאינה נופלת ממקביליהם בבקו"ם.

קצת על הכותב

סטס מרחסין הוא המעצב הראשי בחברתינו, אב טרי, לוחם MMA בעבר, בוגר תואר ראשון בפיזיותרפיה (מומחה באזור הגב). קרקר ודג מלוח זה הטופ אצלו, בזמנו הפנוי מורה לזומבה ופילאטיס, זכה בעונה האחרונה של "מאסטר שף" במקום האחרון

כתיבת תגובה

* כתובת האימייל והטלפון שלך לא יוצגו

תגובות

לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות